Masaj Koltuğu alırken hangi konulara dikkat etmeniz gerekir ? Sizler için birkaç küçük ipucu!

   Yorgunluklardan arınarak her gece huzurla uykuya dalmak, vücut sağlığını korumak, birçok kas ağrısıyla baş edebilmek, günlük koşturmacaların yarattığı stresten kurtulmak için onunla savaşmak gerek. Bu savaşın en önemli materyali elbette masaj ve masaj koltuğunuz.

Satın Alırken

“Neyi aldığınız kadar, nereden aldığınızda önemlidir!”

   Masaj koltuğunuzu nereden satın alırsanız alın, markası ne olursa olsun, lütfen önerilerimizi dikkate alın. Çünkü söz konusu olan sizin ve sevdiklerinizin sağlığı. Huzurlu ve uzun bir yaşam için vücudunuzun masaja ihtiyacı var, bunu unutmayın!
 

Kullanışlılık ve Fonksiyonellik

"Masaj koltuğunu test etmeden satın almayın!"

    Satın almak istediğiniz masaj koltuğunun hangi masaj tekniklerini nasıl uyguladığını araştırın. Satış temsilcisinden ayrıntılı teknik bilgi  sunmasını isteyin.

    Masaj koltuğunu denerken, masajın uygulaması esnasında bilgiler edindikten sonra; minimum 10 dakika masaj koltuğunun üzerinde kendinizle başbaşa kalın. Koltuğun masaj tekniklerini nasıl uyguladığını dikkatle takip edin, yararlarını gözlemleyin.

Garanti ve Satış Sonrası

 
   Masaj koltuğunun garanti süreci, minimum 2 yıl olmalı. Mutlaka garanti belgenizi isteyin.

    Size güven veren, ihtiyacınız olduğunda yanınızda olabilecek firmadan alışveriş yapın. Alışveriş yaptığınız firmanın, satış sonrası hizmet belgesi var mı?

Sağlık

  
   Masaj yapmak istediğiniz bölgede; kırık, çatlak, ezilme ya da herhangi bir kas hastalığı varsa masaj uygulamalarını mutlaka fizyoterapistinize danışarak yapın. Aynı hassasiyeti, diğer masaj ekipmanlarıyla yapacağınız uygulamalarda da gösterin.

   Bir masaj seansını maksimum 20 dakika uygulayın. Eğer devam etmek isterseniz bir süre kaslarınızı dinlendirdikten sonra masaj uygulamasına devam edin.

   Yaşlılara ve çocuklara masaj uygulamalarının riskli olabileceğini unutmayın.

   Tüm masaj aletlerini kalbinizden uzak tutun.

   Hangi masajı uygularsanız uygulayın; vücudunuzu gevşetin, rahat olun ve masajın keyfini çıkarmaya bakın.